אודות

החזון להקמת היישוב אנסטסיה התגבש בעקבות ספרי אנסטסיה והתגלות רצון טהור ואמיתי להשלים את סביבת החיים ולהקים נחלה שושלתית לכל אדם שרוצה בכך. ביישוב, תוקצה לכל משפחה נחלה בגודל של 10 דונם לפחות, ועליה יוכלו המתיישבים לגור ולעבוד את האדמה. עבודת האדמה היא חלק משמעותי מאוד ביישוב ובכל נחלה יגדלו עצי פרי, ירקות וצמחים רבים אשר יספקו לאנשי הנחלה את כל צרכיהם הכלכליים. אורח החיים ביישוב יהיו טבעיים ככל שניתן תוך מתן אוטונומיה וחופש פעולה מלא בכל נחלה.


שטח כולל לשכונה:
500 דונם
מספר הנחלות בשכונה:
48 נחלות (10 דונם לנחלה)
שפה מדוברת:
עברית
אופן המסחר:
סחר חליפין
אורח חיים:
חילוני צמחוני
תשתיות:
חשמל ומים לכל נחלה שתרצה, כבישי עפר בין הנחלות

מבנה היישוב

היישוב אנסטסיה הוא יישוב קהילתי ואקולוגי. אנו מעוניינים לשמור על סביבה בריאה וטבעית ככל האפשר ולכן מבנה היישוב תוכנן כך שתתאפשר בו תנועה חופשית גם ללא כלי רכב. שטח הישוב יחולק לשכונות, כאשר בכל שכונה יהיו 7x7 נחלות. כל נחלה תהיה בגודל של 10 דונם, כאשר הנחלה המרכזית תהיה נחלה משותפת לכל תושבי השכונה ותשמש לצרכי מסחר, חינוך וחברה. מסביב לכל שכונה ישתלו עצים ושחים רבים אשר יתרמו לבידוד השכונה ויצירת נווה גן-עדן שקט וטבעי. בין כל חלקה לחלקה יהיה שביל עפר ברוחב של 10 מטרים. שביל העפר ישמש עבור תנועת רכבים, הולכי רכב ובהמות.

חלוקת הנחלות

על מנת לקבל אדמות ביישוב, יש להרשם לרשימת ההמתנה באתר אנסטסיה. ברגע שיהיו אדמות זמינות להתיישבות ביישוב אנו ניצור קשר עם הנרשמים ונגבה מהם דמי הצטרפות בכדי להפוך למתיישבים מהמניין. כל המתיישבים ביישוב מקבלים את הנחלה השושלתית שלהם באופן קבוע וללא הגבלת זמן. בתמורה, מצופה מכל המתיישבים לבנות בתים, לשתול צמחים ולעבור לגור בנחלה השושלתית שלהם מוקדם ככל האפשר.

על מנת למנוע מקרים שבהם יחולקו נחלות לחינם, נקבעה תקופת ניסיון ראשונית של 5 שנים. במהלך תקופת הניסיון על המתיישבים להראות פעילות ממשית לצורך הקמת הנחלה. אם במהלך תקופה זו לא תבוצע כל התקדמות על שטח הנחלה יוכלו אנשי השכונה לקבוע על נישול הבעלים מנחלתם והעברת הנחלה למתיישבים חדשים מרשימת ההמתנה.

חיבור לתשתיות

התנאים ההתחלתיים בנחלה יכולים להיות מאתגרים. לכן, קרוב לוודאי שרוב בעלי הנחלות יהיו מעוניינים בחיבור ראשוני לרשת החשמל והמים. חיבור לתשתיות נע בד"כ בסכומים שבין 50-100 אלף ש"ח לבית אב ויש לקחת בחשבון את עלויות בסדר גודל הנ"ל בעת ההצטרפות. אנו מקווים שיתאפשר לנחלות שירצו בכך לוותר על החיבור לתשתיות ובכך לחסוך את עלויות החיבור אך איננו יכולים להתחייב על כך.

ביישוב לא יתבצע חיבור לרשת הביוב ועל כל נחלה לדאוג לטיפול ראוי במי השפכים שלה. על ידי תכנון נכון של הנחלה, ניתן די בקלות לבצע מחזור מלא של כל המים האפורים להשקייה והמנעות מיצירת מי שפכים בעזרת שירותי קומפוסט.

אורח החיים ביישוב

החיים ביישוב יהיו חיים קהילתיים, טבעיים וברי קיימא. כל מתיישב הוא האחראי הבלעדי על חלקת האדמה שלו וביחד יהיה כל היישוב ליישוב אקולוגי, אשר שומר ומשפר את תנאי החיים באופן טבעי, ללא שימוש בדשנים כימיים, כימיקליים או רעלים כאלו ואחרים.

בשטח הנחלה כל אדם רשאי לעשות ככל העולה על רוחו, כל עוד הוא אינו פוגע בטבע או מסכן את אורח החיים ביישוב. כמו כן, יש להתחשב כמה שניתן בשכנים לנחלה ובאורח החיים ביישוב. מפעם לפעם ייתקמו אספות מתיישבים בנחלה המשותפת ביישוב ובה ידונו המתיישבים על אורח החיים בשכונה, פעילויות חברתיות משותפות ועוד..

הקמת משפחה וחינוך הילדים

כל נחלה היא מרחב אהבה עבור המשפחות המתגוררות בה. רצוי ומומלץ להרות, ללדת ולגדל את הילדים בשטח הנחלה. בישוב תתקיים מסגרת חינוכית חופשית (ראו חינוך חופשי אשר תאפשר לכל ילד או מבוגר ללמוד ולהעשיר את הידע ובהירות המחשבה בצורה שיתופית, מכבדת וללא הבדלי דת, גזע, גיל או מין. הלימודים יתקיימו בנחלה המשותפת וההורים יקחו חלק פעיל ושותף בחינוך הילדים.

דמי הצטרפות

כחלק מההרשמה לישוב על כל נחלה להפריש סכום של 2,500 ₪ כפיקדון וכן בעבור הוצאות מנהליות כאלו ואחרות כחלק מהתהליך של הקמת היישוב. הכספים ישמשו בעבור תשלום לבעלי מקצוע, אגרות ותשלומים הכרחיים נוספים. רשימת ההוצאות תהיה גלויה לכל המתיישבים ובמידה וישארו כספים עודפים הם יוחזרו לבעליהם עם קבלת האדמות.

אופן קבלת החלטות

לאחר תשלום דמי ההצטרפות תהיה כל נחלה שווה לרעותה וכל ההחלטות יבוצעו באספות קבועות בהם יתקבלו ההחלטות בפה אחד. במקרים נדירים, תבוצע ההחלטה על פי רוב תוך דאגה לצרכי כל הנחלות והתחשבות במיעוט ככל האפשר.